GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 2757321
*
nr 275 7321
Skålfat
Gustafsberg, Aria, KÃ¥ge, Dia.29
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/10 09:00:27
1
450 kr
12/10 15:50:15
2
Vinnande bud
12/10 20:53:04
3
550 kr
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aria gustafsberg gustavsberg keramik kåge skålfat
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:03
-
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:25
*
Skålfat
nr 275 7321
Skålfat
Gustafsberg, Aria, KÃ¥ge, Dia.29
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/10 09:00:27 | 1 | 450 kr |
12/10 15:50:15 | 2 | Vinnande bud |
12/10 20:53:04 | 3 | 550 kr |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aria gustafsberg gustavsberg keramik kåge skålfat
-
1034 Skålfat
Ã…ke Holm (1900-1980), Sverige. Signerad. Stengods,..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:03 -
2027 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
om en månad
20 maj kl 19:25